TİCARİ TAKSİ İLE AMBULANS ÇARPIŞTI: 5 YARALI

Çanakkale’de, ticari taksi ile ambulansın karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Taksinin yandan çarptığı ambulans yan yatarak 100 metre sürüklendi.Çanakkale’de, ticari taksi ile ambulansın karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı. Taksinin yandan çarptığı ambulans yan yatarak 100 metre sürüklendi.

Kaza, cuma akşamı 20.30 sıralarında Troya Caddesi’nde meydana geldi. Kavşaktan geçen Metin Özcan yönetimindeki ticari taksi, ismi açıklanmayan hastayı alarak Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi'ne götürmekte olan Mehmet Çakmakçı idaresindeki ambulansla çarpıştı.

Çarpışmanın etkisiyle yan yatan ambulans yaklaşık 100 metre sürüklendi. Ambulanstaki sağlık görevlileri; sultan Arslan Aker, Nazan İşçi Gürcü, ambulanstaki hasta ile taksi sürücüsü Metin Özcan yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslar ile Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Olay yerine gelen sağlık personeli, ambulans içerisindeki tıbbi cihazlar ile yola savrulan malzemeleri alarak muhafaza altına aldı.

Yolun ortasında yan yatan ambulans, trafik polisleri ve vatandaşların yardımıyla düzeltilerek çekiciye yüklendi.

Maddi hasar oluşan ticari taksi de başka bir çekiciye yüklenerek olay yerinden kaldırıldı. Yola dökülen motor yağı ve cam kırıkları ise belediye ekiplerinin temizlik aracı ile temizlendikten sonra yol tekrar trafiğe açıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı bildirilirken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.